Zapis walki o trzecie miejsce w Pucharze Ameryki 2019.

Cele: Aguero, 12, Dybala, 21 - Vidal, 59 (pen.)

Ostrzeżenia: Pessella, 59, Paredes, 64, Voith, 79, Tagliafico, 90 + 3 - Bosezhur, 16, Vidal, 26, Pulgar, 45 + 1

Usunięcie: Messi, 37 lat - Medel, 37 lat.

Argentyna: Armani - Tagliafico, Otamendi, Pezzelia, Voith - Lo Chelso (Mori, 89), Paredes, De Paul - Dybala (Di Maria, 67), Aguero (Suarez, 81), Messi.

Części zamienne: Musso, Marquesin, Casco, Pizarro, Saravia, Pereira, Rodriguez.

Chile: Arias - Hara (Maripan, 51), Medel, Diaz - Pulgar - Bosezhur, Vidal, Aranguis (Castillo, 84), Isla - Vargas, Sanchez (Fernandez, 17).

Części zamienne: Cortes, Jurra, Sagal, Valdes, Lichnovski, Lara, Paves, Fuensalida, Hernandez.

Stadion: Maracana (Rio de Janeiro, Brazylia).

Sędzia: Mario Alberto Diaz de Vivar (Paragwaj).

90 + 5 min. Chilijczycy próbują uzyskać rzut wolny.
90 + 3 min. Tagliafico zrobił się żółty za rzucanie piłką.
90 min Sędzia zrekompensował sześć minut.
89 minut WYMIANA W ARGENTYNIE. Lo Chelso zauważalnie zmęczony. Funes Mori zamiast tego ukończy grę.
88 minut Właśnie w rękach Ariasa spadł baldachim Di Maria z prawej strony.
86 minut Vargas mógł teraz znacznie ucierpieć, odsuń nieco Paredesa na bok swoją nogą wspierającą! Bezpłatnie dla Chile!
85 minut Vidal przetestował siłę nóg De Paula za pomocą sprzętu w środku pola.
84 minut WYMIANA CHILE. Castillo zamiast tego kontynuuj grę Arangouis.
81 minut WYMIANA W ARGENTYNIE. Zamiast tego Aguero wszedł w pole Suarez.
80 min CHWILA! Wybacz teraz rywalom Aguero! Overshot bramy po minięciu Angel Di Maria!
79 minut Voith pokazał ostrzeżenie o faulu na flance obrony na swojej połowie boiska.
76 minut CHWILA! Zbyt słabo rzucił piłkę nad głową bramkarza Aguero! Pas Di Maria również nie był wysokiej jakości, ale można go było wdrożyć!
74 minuty Di Maria wysłała rzut rożny z prawej flanki na najbliższy słupek, ale koledzy z drużyny nie byli w stanie przedrzeć się przez bramkę.
72 minuty CHWILA! Eduardo Vargas uderzył w pobliskim narożniku po podaniu w pole karne przeciwnika! Armani jest na miejscu!
71 minut Szybkie podanie wykonane przez Otamendiego w ruchu Aguero zostało przechwycone przez centrum obrony przeciwnika.
69 minut Ostrzeżenia dla Walter Samuel, który znajduje się w strefie technicznej jego zespołu.
67 minut WYMIANA W ARGENTYNIE. Di Maria wyszedł zamiast niezadowolonego zastępstwa Dybala.
64 minuty Po uderzeniu byłego gracza „Zenith” nie zadziałał.
64 minuty Paredes ostrzegany za niesportowe zachowanie.
63 minuty Rzut wolny dla Argentyńczyków. Na boisku nie ma Messiego, ale wciąż jest ktoś, kto mógłby go uderzyć.
61 minut NIEBEZPIECZEŃSTWO Armani wykroczył daleko poza granice własnego pola karnego, ale nie dostał piłki za kulę przeciwnika, po tym jak zdołał wrócić do miejsca pracy.
59 minut YYYYYYYYYYYYYYOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL! Siłą i na środku - przepis na sukces Vidala!
59 minut Również ostrzeżenie dla Pesselsza rozmowę.
58 minut KARA! TO MECZ JUŻ JEST HISTORIA! U bram Armani sędzia nakazał rzut karny.
56 minut Nieoczekiwanie, ale idziemy oglądać VAR.
54 minuty NIEBEZPIECZEŃSTWO Dwóch Argentyńczyków uciekło na dwóch, ale Maripan w desperackim ataku zdołał przerwać transfer Aguero w kierunku Dybali.
51 minut WYMIANA CHILE. Hara nigdy nie wrócił na pole, co jest logiczne. Zamiast tego gra będzie kontynuowana Maripan.
49 minut CHWILE! CO SIĘ DZIEJE?! Piłka rzuciła się przez drużynę karną Chile po serii strzałów zawodników drużyny argentyńskiej! Jednak nikt nie był w stanie przedrzeć się przez Arias! I odbijał to dłonią, stopą i twarzą!
47 minut Hara trzyma się pachwiny na trawniku! Potrzebujesz drugiej wymiany?

ROZPOCZĘCIE DRUGIEGO CZASU!

PIERWSZY CZAS JEST KONIEC!

45 + 3 min. Kara dla Chile na prawej flance na kilka chwil przed końcem połowy.
45 + 1 min. Bułgarski poszedł do niebezpiecznego stawu przeciwko Paredesowi w środku pola. Kara i ostrzeżenie dla gracza Chile.
45 minut Sędzia zrekompensował trzy minuty.
44 minuty Bulgar zatrzymał szarpnięcie Aguero na lewym skrzydle z płytkim faulem.
42 minuty Armani w pięknym skoku przechwycił transmisję przez bramkarza z lewej flanki.
40 min Medel i Messi opuszczają boisko. Decyzja arbitra jest ważna.

38 minut Potrzebujesz VAR! Pilnie!
37 minut DWIE CZERWONE KARTY! Fikcja! MESSI I MEDEL ZWIĄZANE Z BITWĄ!
35 minut Drużyna nieco zwolniła, podczas gdy drużyna chilijska bezskutecznie próbowała zbudować grę atakującą.
32 minuty Aguero strzegł błędu Medela, ale nie miał już siły, by przejść przez wytrwałego pomocnika.
31 minut CHWILA! Ach, co za remis na lewej flance! Dybala nie udało się zamknąć krzyża Messiego do najbliższego rogu bramkarza!
29 minut Otamendi grał piłkę w polu karnym klatką piersiową, a nie ręką, jak chciał Fernandez!
27 minut Ale spasował Medela przeciwko Messiemu! Chociaż Vidal zasługiwał na ostrzeżenie bez tego pominięcia.
26 minut To się nie kończy! Vidal Dibale uderzył się w twarz po otrzymaniu ostrzeżenia o faulu przeciwko Messiemu!
24 minuty Arangis przygotowuje się do wykonania rzutu wolnego w niebezpiecznej odległości od rzeczy innych ludzi.
21 minut YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL! Kolejna przepustka poza możliwością uczestniczenia w obronie Chile! Lo Chelso podłączył Dybala, Paulo przetworzył go z wysoką jakością i podłączył do bramkarza!
20 minut NIEBEZPIECZEŃSTWO Po odbiciu od stóp przeciwnika Messi uderzył z około dwudziestu metrów, co pomogło Ariasowi poradzić sobie z torem lotu piłki.
19 minut Przedłużający się rajd argentyńskiej reprezentacji zakończył się po niedokładnym podaniu z Dybali.
17 minut WYMIANA CHILE. Zamiast rannych Sanchez gra będzie kontynuowana Bozżur.
16 minut Rozpoczęły się starcia między graczami. Bozżur Aguero chwycił go za ramię podczas szarpnięcia, po którym gracze starli się w słownej potyczce.
16 minut Sanchez opuścił boisko. To jest tył uda!
15 minut Alexis na trawniku! Zatrzymaj się w grze! To może być kontuzja!
14 minut Galopującą piłką próbowałem przedrzeć się przez Lo Chelso ze średniego dystansu. Daleko ponad celem.

12 minut YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL! Messi otworzył obronę przeciwnika niespodziewanym podaniem z rzutu wolnego w środku pola do Aguero! Kun musiał tylko rzucić piłkę obok bramkarza i przedrzeć się przez pustą siatkę.
11 minut Szybko Bulgar, który cierpiał w ostatnim odcinku, zdołał odpowiedzieć, sfrunął przeciwko Tagliafico.
10 minut Otrzymał bolesny cios w nogi Bułgarów w walce z trzema przeciwnikami na obcej połowie pola.
8 minut NIEBEZPIECZEŃSTWO Strzał z dystansu Kuna Aguero uderzył w jednostkę reklamową po lewej stronie bramki!
7 minut Messi zdobył karę za nieznajomą połowę boiska, ale na pewno nie wyłamią się z tej pozycji.
6 minut Paniczna obrona Argentyny! Przeciwnik zaostrzony!
6 minut Długie podanie Khary z jego połowy pola w kierunku Pulgara okazało się zbyt niedokładne.
4 minuty Sędzia postanowił wziąć czynny udział w meczu, podniecając powietrze nad boiskiem serią gwizdków bez podania przyczyny.
2 minuty Kun Aguer pomylił się, gdy próbował zatrzymać piłkę do konnej piłki po długim podaniu z Armani, co dość rozbawiło chilijską część fanów na trybunach.
1 min Luo Chelso złamał zasady przeciwnika na lewej flance w strefie środkowej.

W sobotę 6 lipca odbędzie się pojedynek o trzecie miejsce w Pucharze Ameryki w 2019 roku, w którym będą walczyć reprezentacje Argentyny i Chile. Mecz odbędzie się w São Paulo (Brazylia), na boisku Corinthians Arena, od godziny 22:00.

Przegrani z półfinału będą starali się nieco wygładzić wrażenie własnej gry, otrzymując „brązowe” nagrody międzynarodowego forum. Najbardziej irytujące powinno być „biało-niebieskie”, ponieważ przejście do finału, zdaniem wielu uczestników meczu z Brazylią (0: 2), zostało odebrane Argentyńczykowi przez głównego sędziego spotkania. Cokolwiek to było, ale bez gry przeciwko „pentacampenom”, totemy Lionela Scaloniego nie dają szczególnych powodów do dumy z ich gry. Przeciwnikiem w meczu o trzecie miejsce Copa America dla Argentyny będzie drużyna narodowa Chile, która limuzynowo opuściła ręce w meczu z Peru (0: 3).

Historia

Kraje są w związku od ponad 200 lat. Do niepodległości terytoria tych krajów znajdowały się pod kontrolą Imperium Hiszpańskiego: kapitana generalnego Chile i Rio de la Plata. Podczas wojny o niepodległość Chile i Argentyna były bliskimi sojusznikami i utworzyły armię andyjską. Po uzyskaniu niepodległości przez większość XIX i XX wieku stosunki między krajami były napięte, głównie z powodu sporów o własność Patagonii. W 1881 r. Podpisano traktat graniczny między dwoma krajami.

Najpoważniejszy konflikt graniczny między krajami miał miejsce w wyniku sporu dotyczącego własności trzech wysp: Lennox, Picton i Isla Nueva, które znajdują się na południe od kanału Beagle. Aby rozwiązać spór terytorialny, Argentyna i Chile zaapelowały o pomoc do brytyjskiej królowej Elżbiety II. W maju 1977 r. Królowa Elżbieta II orzekła, że ​​wyspy te należą do Chile. Władze argentyńskie odmówiły podjęcia tej decyzji, a stosunki z Chile gwałtownie się pogorszyły, stawiając te kraje na krawędzi wojny na pełną skalę. W 1978 r. Kraje przyjęły ofertę Jana Pawła II mediacji w sporze terytorialnym za pośrednictwem specjalnego wysłannika kardynała Antonio Zamore'a. W maju 1985 r. Argentyna i Chile podpisały traktat o rozwiązywaniu sporów terytorialnych w Rzymie. W sierpniu 1991 r. Prezydent Chile Patricio Aylvin i prezydent Argentyny Carlos Saul Menem podpisali umowę, w wyniku której rozwiązano 22 problematyczne problemy terytorialne, pozostałe dwie kwestie postanowiono pozostawić arbitrom międzynarodowym. Chile nadal zajmuje część terytorium Antarktydy zwanego Chilijskim Terytorium Antarktycznym, o którym również twierdzą Argentyna i Wielka Brytania.

W maju 2010 r. Wybuchł konflikt dyplomatyczny między krajami, spowodowany faktem, że mapy zostały wydane w Argentynie, gdzie wiele spornych obszarów Patagonii oznaczono jako terytorium Argentyny.

Argentyna

Bez przesady Copa America Argentina to w zasadzie Lionel Messi. W tym roku „Abiseleste” jest bardziej niż kiedykolwiek nastawiony na zdobycie trofeum. Totemy Gerardo Martino bardzo pewnie idą na Copa America 2016, nie przegrali ani jednego meczu, a już udało się pokonać finałową drużynę Chile, jednak w fazie grupowej. Ogólnie rzecz biorąc, jak dotąd żadna z drużyn nie jest w stanie narzucić Argentyńczykom jakiejkolwiek walki.

To zwycięstwo nad Chilijczykami (2-1) zapoczątkowało „Abiselest” podczas rocznicowego losowania Copa America - to dało pewność zespołowi i dalej Argentyńczycy zmiecili wszystkich i wszystko na swojej drodze. W drugiej rundzie Messi i spółka wyśmiewali Panamę (5-0), aw finale nie pozostawili szansy reprezentacji Boliwii (3-0). W ćwierćfinale Argentyna spotkała się z drużyną narodową Wenezueli, która również zdobyła znaczną liczbę bramek we własnym golu (4-1). W półfinale Argentyńczycy dotarli do gospodarzy drużyny amerykańskiej, wszyscy przewidywali, że będzie to super mecz, Amerykanie będą walczyć do końca, ale tak się nie stało. Argentyna zdobyła 4 suche bramki bez odpowiedzi i mogła strzelić to samo, a osławione Yankees oddały tylko 1 niedokładny strzał na bramkę Romero. Ta forma może być kluczem do sukcesu Argentyny, drużyna narodowa chce pomścić przegrany finał w 2015 roku, a lider „Abiseleste” Lionel Messi wygrać pierwsze międzynarodowe trofeum.

Chilijska drużyna narodowa zbliżyła się do jubileuszowego losowania Copa America w rankingu mistrzów 2015. Drużyna Juana Pizzi bezskutecznie rozpoczęła turniej, ale zebrała się i nie przegrała ani jednego meczu. Teraz, w ostatnim meczu, Chilijczycy, podobnie jak w zeszłym roku, zmierzą się z reprezentacją Argentyny, ale teraz Vidal i firma muszą bronić tytułu mistrzów Ameryki.

Z kolei chilijska drużyna przegrała mecz otwierający Cope America-2016, być może jednak jest to sposób na uspokojenie czujności Argentyńczyków. W drugiej rundzie chilijczycy również wyglądali ciężko, ale zdobyli cenne 3 punkty, strzelając zwycięskiego gola w setnej minucie. Cóż, w ostatniej rundzie totemy Juana Antonio Pizzi rozwaliły Panamę (4-2). W fazie playoff The Reds awansowali z drugiego miejsca do reprezentacji Meksyku, która fenomenalnie przeprowadziła fazę grupową. Faworytami meczu byli Meksykanie, jednak to, co stało się potem, zaskoczyło wszystkich, prawdopodobnie, Chilijczyków. The Reds pewnie spędzili pierwszą połowę, zdobywając 2 bramki. Chilijczycy rozpoczęli drugą połowę jeszcze bardziej aktywnie, w rezultacie tablica wyników była upokarzająca dla Meksyku 7-0. W półfinale Chile już w rankingu faworytów spotkało się z Kolumbią. Mecz okazał się dość interesujący, obie drużyny miały dobre szanse, jednak to Chilijczycy zamienili 2 punkty w bramkę i wygrali bilet do finału.

Dopasuj konfrontację:

Po raz drugi od dwóch lat czeka na nas niezapomniany finał Argentyny - Chile. Obaj trenerzy mają wysokiej klasy zawodników, którzy reprezentują najlepsze kluby w Europie.

Jeśli mówimy o Argentynie, musisz przede wszystkim pamiętać Lionela Messiego, który pojawia się z brodą, być może nawet lepiej. Leo zdobył już 5 bramek i dał 4 asysty, starając się nadążyć i Higuain na koncie napastnika 4 bramki. To od tej pary Chilijczycy powinni spodziewać się większego zagrożenia.

Chilijski zespół ma coś do powiedzenia Messiemu, to jest Vargas. Napastnikowi udało się już zdobyć 6 bramek, co jest najlepszym wskaźnikiem w turnieju. Alexis Sanchez również pokazuje się dobrze, który strzelił 3 bramki i dał 2 asysty. Arturo Vidal jest także jednym z najniebezpieczniejszych w chilijczykach. 2 gole + 2 asysty.

Prognoza w piłce nożnej

W tym roku na Copa America prawie nie ma nieskutecznych meczów. W dwóch przypadkach Argentyna i Chile zdobyły już 34 bramki. Dlatego należy się spodziewać, że mecz finałowy będzie bogaty w zdobyte bramki. Najprawdopodobniej obie drużyny spróbują zagrać pierwszą liczbę, zdobywając środek pola. Myślę, że każda z drużyn znajdzie swoją szansę na przyszłość i na pewno zdobędzie gola. Dlatego dla fanów zakładów możesz wypróbować prognozę: Argentyna - Chile: obaj strzelą gola.

Opis za dnia

Dzień 1. Buenos Aires
Przylot do Buenos Aires. Transfer z międzynarodowego lotniska do hotelu z rosyjskim przewodnikiem.

Dzień 2. Buenos Aires (4 godziny)
Indywidualna wycieczka po mieście. Odkryj prawdziwe piękno i magię Buenos Aires: Katedra, Dom Rządu, Obelisk (symbol miasta), Prospekt 9 lipca - najszerszy na świecie oraz kościoły zbudowane przez jezuitów w XVIII wieku. Poznamy wąskie uliczki San Telmo, które wciąż są pełne żywej historii Tango, odwiedzimy La Boca, niewielki i bardzo malowniczy obszar w południowej części miasta, Puerto Madero, zaskakujący nowoczesną architekturą - Palermo, największy obszar, znane jako „lekkie miasta” ze względu na obecność niezliczonych parków i placów, a najbardziej elegancką i ekskluzywną strefą jest Recoleta, na której, między innymi, znajduje się słynny cmentarz, na którym wszystkie wybitne osobistości kultury, literatury, nauki i historii śpią na zawsze i Argentyna.
Wieczorem możesz zarezerwować ekscytujący pokaz kolacji z tanga.
Jeśli przyjedziesz do Buenos Aires rano, wycieczka i pokaz tanga mogą odbyć się pierwszego dnia.

Dzień 3. Buenos Aires - Bariloche
Wylot do Bariloche. Przylot, transfer do hotelu.
Bariloche jest „Szwajcarią Ameryki Łacińskiej”. Położony na terytorium Parku Narodowego Nahuel Huapi, nad brzegiem jeziora o tej samej nazwie. Miasto oferuje infrastrukturę hotelową na wysokim poziomie i aktywną turystykę o każdej porze roku: zimą - jednym z najbardziej prestiżowych ośrodków narciarskich, a wiosną i latem - każdego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu.
Czas wolny

Dzień 4. Bariloche - Wielki Pierścień (8 godzin)
Prywatna całodniowa wycieczka „Big Ring”. Znajomość Magicznej Doliny i jej naturalnych formacji górskich, a także wizyta w Villa La Angostura i Villa Traful, które są częścią słynnej trasy „7 jezior”.
Wróć do miasta Bariloche.

Dzień 5. Bariloche - Victoria Island i Myrtle Grove (8 godzin)
Wylot z Puerto Panyuelo łodzią po jeziorze Nahuel Huapi. Wizyta na wyspie Victoria, bogatej w historię, florę i faunę. Następny przystanek to jedyny w swoim rodzaju Las Arrajanes. Mówią, że Disney został zainspirowany do stworzenia Bambi tutaj.

Dzień 6. Bariloche - El Calafate
Rano przejazd na lotnisko. Wylot do El Calafate. Zakwaterowanie w hotelu. Odpocznij
Główną atrakcją miasta jest Park Narodowy Lodowce. Powierzchnia parku wynosi 4459 km². W 1981 r. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Los Glaciares (Lodowce), założony w 1937 roku, jest drugim co do wielkości parkiem narodowym Argentyny. Park zawdzięcza swoją nazwę ogromnej czapie lodowej w Andach, która zasila 47 dużych lodowców, z których tylko 13 spływa w kierunku Oceanu Atlantyckiego. Ten lodowy masyw jest największy po lodzie Antarktydy i Grenlandii. W innych częściach świata zlodowacenie rozpoczyna się co najmniej 2500 m npm, ale w parku Los Glaciares ze względu na wielkość pokrywy lodowej lodowce zaczynają się od wysokości 1500 m i zjeżdżają do 200 m, niszcząc stoki gór pod nimi. Terytorium parku, pokryte w 30% lodem, można podzielić na dwie części, z których każda należy do własnego jeziora. Największe jezioro w Argentynie, Argentino (1560 km²) znajduje się w południowej części parku, a jezioro Viedma (1100 km²) na północy. Oba jeziora zasilają rzekę Santa Cruz, która płynie do brzegów Oceanu Atlantyckiego. Pomiędzy tymi dwiema częściami znajduje się Strefa Centralna, zamknięta dla turystów, w której nie ma jezior. Północna część parku obejmuje część jeziora Viedma, lodowiec Viedma, małe lodowce i kilka szczytów górskich, popularnych wśród wspinaczy i turystów górskich, takich jak Fitz Roy i Cerro Torre.

Dzień 7. El Calafate
18:00 - wejście na statek na własnym molo „La Soledad”. Po spotkaniu ze statkiem czeka na Ciebie kolacja, podczas której statek przepłynie wąskim przejściem między Punta Avezhaneda i Boca del Diablo do cichej zatoki Puesto le las Vacas.

Dzień 8. Rejs po Parku Narodowym Glacier (cały dzień)
O 9:00 po pysznym śniadaniu wylądujemy w Puesto de las Vacas, aby odbyć przyjemny spacer w towarzystwie naszych doświadczonych przewodników. Podczas pierwszego spaceru czekamy na oszałamiającą panoramę lodowca Spegazzini.
Po wejściu na pokład przejdziemy kanałem Speggazzini do jeziora Argentyny, aby zatrzymać się tuż przed lodowcem, gdzie zjemy lunch z widokiem na jego ogromne ściany. Lodowiec jest jak rzeka, która schodzi ze skalistych gór i wpada do jeziora.
Po obiedzie będziemy kontynuować trasę wzdłuż Kanału Północnego (Brazo Norte). Po drodze pojawią się kry o różnych kształtach i kolorach, które opowiedzą nam o podejściu do lodowca Uppsala. Zatrzymamy się przed nagromadzeniem lodu, a jeśli warunki pogodowe będą dobre, będziemy mogli obserwować lodowiec Uppsala. Powierzchnia tego lodowca wynosi około 900 kilometrów kwadratowych, jest to jeden z największych na świecie.
Następnym celem podróży będzie Bahia del Toro w Seno Mayo. Po obiedzie będziemy mogli spotkać się w salonie, porozmawiać z nowymi przyjaciółmi, udostępnić zdjęcia i wrażenia. A wszystko to w świetle księżyca, odbite w wodzie.

Dzień 9. Park Narodowy Lodowce - Puerto Natales
O świcie, gdy ruszamy na południe, czeka na ciebie śniadanie. A potem wylądujemy w typowym lesie Patagonii, aby zobaczyć wspaniałe naturalne krajobrazy lodowców Mayo i Negro.
Po przekroczeniu Canal de los Tempanos dotrzemy do najwybitniejszego lodowca - Perito Moreno. Tutaj czekamy na obiad z widokiem na ściany lodowca, którego wysokość w niektórych miejscach osiąga 60 metrów.
W drodze powrotnej do La Soledad, kiedy przekroczymy jezioro Argentino, podnosimy okulary na udaną podróż.
O godzinie 16:00 zejdziesz na brzeg i spodziewana jest przeprowadzka do Puerto Natales (272 km). Przylot do Puerto Natales - malowniczego miasta położonego w zatoce Good Hope, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 10. Puerto Natales
Dziś możesz zrelaksować się w hotelu lub pospacerować po mieście.
Niezwykle piękne miasto nad zatoką w chilijskiej Patagonii. Lokalne krajobrazy z zielonymi wzgórzami, malowniczymi jeziorami i lodowcami zapierają dech w piersiach nawet dla doświadczonych podróżników. W XVIII-XIX wieku przeprowadziła się tu znaczna liczba Europejczyków, w tym Niemcy i Anglicy. Małe domy w stylu europejskim z starannie przyciętymi trawnikami nadają temu portowi chilijskiego miasta szczególnego uroku.

Dzień 11. Torres del Paine (7,5 - 8 godzin)
Śniadanie O 08:00 wyjazd do Parku Narodowego Torres del Paine. Po drodze odwiedzisz jaskinię Milodon, gdzie zobaczysz wypchane zwierzę prehistorycznego zwierzęcia. W Torres del Paine będziesz miał wspaniałe widoki na szczyty Cuernos del Paine, Almirante Nieto i Masisos del Paine, Nordenskold, Sarmiento, Laguna Amarga i góry lodowe. Poznasz miejscową faunę w naturalnym środowisku (guanako, lisy, flamingi, kondory). Lunch Wróć do hotelu.

Dzień 12. Puerto Natales (6 godzin)
Po śniadaniu rejs do lodowców Serrano i Balmaceda. Podczas wycieczki zaoferowany zostanie lunch. Podczas tej wodnej wyprawy zobaczysz kormorany i delfiny. Wspaniałe widoki na chilijskie fiordy. Po wylądowaniu i krótkim spacerze pojawi się przed tobą wspaniały lodowiec. Wieczorem powrót do hotelu. Odpocznij

Dzień 13. Puerto Natales - Punta Arenas
Dzisiaj zostaniesz przeniesiony do Punta Arenas (242 km). Po drodze odkryjesz niesamowite krajobrazy pampy magellańskiej. Zatrzymasz się w rezerwacie przyrody Sen Otway, gdzie możesz oglądać tysiące kolonii pingwinów magellańskich. Spotkanie w hotelu z rosyjskim przewodnikiem, który udzieli wskazówek na temat lokalizacji miasta i odpowie na pytania. Czas wolny

Dzień 14. Wycieczka do kolonii pingwinów królewskich (7-8 godzin)
Wycieczka zaczyna się od portu Tres Puentes, aby złapać prom i dostać się na mistyczną wyspę Tierra del Fuego.
Przekroczymy Cieśninę Magellana i dotrzemy do miasta Porvenir. Po drodze zobaczymy wiele ptaków, a może nawet kilka delfinów. Jak tylko dotrzemy do Ziemi Ognistej, dowiemy się więcej o jej historii, idąc stromymi uliczkami z kolorowymi drewnianymi domami i odwiedzając muzeum miejskie.
Następnie będziemy mieli czas na lunch w lokalnej restauracji, a następnie rozpoczniemy naszą podróż wzdłuż wybrzeża.
Po około godzinie podróży dotrzemy do wejścia do King Penguin Park, najbardziej wysuniętego na północ miejsca na świecie, gdzie można zobaczyć ten gatunek pingwina. Pingwin królewski to drugi co do wielkości gatunek pingwina, który może nurkować na głębokości ponad 100 metrów. Podczas wycieczki będziesz miał okazję obserwować te magiczne ptaki z bliskiej odległości w ich naturalnym środowisku. Obecnie kolonia liczy około 150 osobników.
Późnym wieczorem powrót do hotelu.

Możliwe dodanie. wycieczka: „Lot do King Penguin Park. ”
Zapraszamy do przelotu nad mityczną Cieśniną Magellana i podziwiania kolonii pingwinów królewskich na wyspie Tierra del Fuego.
07:15 - transfer z hotelu na lotnisko Punta Arenas. Wejście na pokład samolotu.
08:15 – 08:30 - lot do Porvenir, ojciec Fire Island.
08:30 - spotkanie na lotnisku w Povenir. Rozpocznij swoją podróż do King Penguin Park. Pierwszy przystanek będzie po 10 km do Laguna Santa Maria, gdzie możemy zobaczyć łabędzie, flamingi i inne różne ptaki. Następnie przejedziemy wzdłuż wybrzeża i odwiedzimy gospodarstwa rybackie i tradycyjne estansii. Estancia w Argentynie i Chile nazywa się ranczo. Do parku dotrzemy w południe.
12:00 – 14:00 - Wizyta w King Penguin Park i piknik.
A. Ognista Ziemia to jedyne miejsce na kontynencie, gdzie można spotkać pingwiny królewskie. Jest to drugi co do wielkości (po cesarskim) gatunek pingwina i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli rodziny pingwinów. Dumna postawa, połączenie białego, żółtego i czarnego upierzenia, w pełni uzasadnia tytuł królewski, który był kiedyś przypisywany tym północnym ptakom. Pingwiny królewskie gniazdują w koloniach na twardych powierzchniach, głównie skałach. Wzrost sięga 90-110 centymetrów. Pingwin królewski ma grubą warstwę tłuszczu podskórnego, który pomaga temu ptakowi wytrzymać zimno i okresy braku pożywienia. Co ciekawe, okres godowy występuje u tych ptaków. Do zagnieżdżania wybierają twarde skaliste powierzchnie. Samiec, który jest już gotowy, aby zostać rodzicem o wyniosłym chodzie, chodzi po całej kolonii i odwraca głowę z żółtymi plamami we wszystkich kierunkach. Kobieta, która zainteresowała się mężczyzną, zbliża się do niego. Są chwile, kiedy mężczyźni nie mogą dzielić jednej kobiety między sobą. Następnie odbywa się między nimi osobliwy pojedynek pingwinów, ale zamiast mieczy ptaki używają skrzydeł, które okrutnie się biją. Samica składa jajo i poszukuje pożywienia, więc w rodzinie pingwina królewskiego samiec jest odpowiedzialny za jaja wylęgowe. Pomimo gładkiej skóry przedstawicieli przedstawicieli gatunku młode pingwiny rodzą się puszyste, co czyni je jeszcze bardziej dotykającymi.
14:15 – 16:45 - powrót do Porvenir. W drodze powrotnej możemy zobaczyć pozostałości poszukiwaczy złota i odwiedzić najciekawsze zabytki. Nasz ostatni przystanek będzie na tarasie widokowym w Sierro Mirador, który oferuje wspaniałe widoki na Cieśninę Magellana, Punta Arenas, Porvenir i okoliczne laguny.
Przylot na lotnisko i wylot do Punta Arenas.
17:20 – 17:35 - czas podróży
17:40 - transfer z lotniska do hotelu
18:00 - koniec podróży

Koszt: od 370 USD za osobę